Etiketa je souhrn pravidel slušného chování. Jejím dodržováním dává člověk najevo, že například ví, že pozdravit je slušnost, odpovědět povinnost… Zkrátka, že ví, „co se sluší“, a že tedy do daného prostředí patří.

Představení zpracovává téma etikety a částečně i hygieny. Jedná se o „včelku“ milou pohádku z Medového království, ve kterém žije spoustu princezen a mezi nimi Jiřinka a Růženka. Ač sestry, každá je úplně jiná. Princezna Růženka Včeloslava I. je převelice sečtělá a znalá nejrůznějších pravidel a princezna Jiřinka Včelomíra II. je lenivá a svět etikety ji pranic nezajímá. Obě sestřičky jsou však po uši zamilované do svých vyvolených trubců. Jejich maminka – Matka královna – bedlivě dohlíží na všechny své pylované včeličky, jakož i na přípravu slavnostního bálu v Medosíni. Připravit se na takovou velkou slávu, to ale není jen tak… Co musí správná včelí princezna umět a znát? Zvládnou včelí princezny překonat nástrahy královské etikety, stolování a hygieny? Proběhnou na slavnostním bále i tradiční zásnuby? To vše, a nejen to, se děti dozví v našem příběhu z Medového království. Přejeme Vám, ať si s našimi včelími princeznami medíte i Vy!

Režie, dramaturgie, scénář: Jana Durčáková ve spolupráci s Vendulou Paulusovou Brozmanovou
Hudba: Václav Tobrman
Výtvarná spolupráce: Blanka Křemenová, Věra Součková
Kostýmy: Jana Šebestová
Choreografie: Klára Mašatová
Hlas Matky královny: Valérie Zawadská
Hraje: soubor DPK, premiéru odehrály – Jana Durčáková a Vendula Paulusová Brozmanová
Premiéra: 25.6.2020, Praha
Délka představení: 45 – 60 minut, dle interakce dětí
Vhodné pro děti od nejmenších do věku cca 10 let.


DIVADLO POD KLOBOUKEM smeká svůj klobouk a děkuje Valérii Zawadské za laskavé zapůjčení jejího nezaměnitelného hlasu pro Matku královnu.

připravuje se..