Sezona 2020/2021

Ač od března 2020 naše divadlo prochází nelehkým údobím, poznamenaným koronavirem, kdy jsme bohužel takřka nehráli, nenechali jsme se odradit a pilně pracovali na budoucí podobě našeho divadla. Úspěšně jsme odpremiérovali inscenaci s názvem Jak si včelky medily a připravujeme rovnou další dvě novinky!! Dokončujeme scénář s názvem Nebesky pekelné Vánoce, kde se děti potkají s novými postavičkami – čertíkem Bleofášem a andílkem Blaženínem a kde se dozví spoustu věcí o tom, jak Vánoce probíhají nejen na zemi, ale i v nebi a v pekle. Souběžně finišují úpravy na scénáři s názvem Veselé Velikvokvonoce, které s sebou nesou opět nové postavy, jimi jsou slepičky Bambulína a Cimprlína, které si náladu nenechají ničím zkazit! Reinscenovali jsme představení Jak Čutný potkal Brumlu a Hopem skokem s V+W za Ezopem tak, aby představení byla vhodná i na větší jeviště, čemuž jsme samozřejmě přizpůsobili i scénu a rekvizity. Pilně pracujeme na podobě našich webových stránek, připravujeme nové fotografie a videa. Přejeme všem krásné prázdniny a těšíme se na Vás!

Jak si včelky medily

Včelku milá pohádka z Medového království, ve kterém žije spoustu princezen a mezi nimi Jiřinka a Růženka.

Jejich maminka – Matka královna – bedlivě dohlíží na všechny své pylované včeličky, jakož i na přípravu slavnostního bálu v Medosíni. Připravit se na takovou velkou slávu, to ale není jen tak…

Co musí správná včelí princezna umět a znát? Proběhnou na slavnostním bále tradiční zásnuby?

To všechno, a nejen to, se dozvíte v naší zbrusu nové pohádce, kterou pro Vás chystáme. Těšíme se na Vás a přejeme, ať si s našimi včelími princeznami „medíte“ i Vy!

V roce 2019 se můžete těšit na další premiéru, tentokrát zařazenou do tematického cyklu ETIKA.  
Nová inscenace se jmenuje Jak Čutný potkal Brumlu a vypráví o dvou zvířecích kamarádech – rozverném tučňákovi Čutným a bojácném ledním medvídkovi Brumlovi, kteří, ač každý z jiného konce světa, v sobě navzájem našli nejlepšího přítele.

Představení na téma – Etika – kamarádství. Hlavní myšlenkou inscenace je hledání odpovědí na nejčastější otázky jako jsou: Kdo je kamarád? Jak poznám správného kamaráda? Jak jej získat?

Malý příběh o vzniku velkého kamarádství, o tom, jak se mohou mít dva rádi, i když jsou každý jiný. A také o tom, že to nejdůležitější nebývá vidět navenek, ale často bývá skryto uvnitř.

Vypráví o dvou zvířecích mláďatech – tučňákovi Čutným a ledním medvídkovi Brumlovi. A ač jsou každý z jiného světadílu a jsou zcela odlišní, stanou se z nich, po různých peripetiích, největší kamarádi. Děti skrze jejich příběh a díky kouzelnému světu divadla na vlastní oči a na vlastní kůži pochopí, že je jedno, je-li někdo tlustý, tenký, velký nebo malý či třeba flekatý, že není důležité, co je vidět zvenku, ale co se nachází uvnitř.

Vhodné pro děti od nejmenších do cca 10 let.

Tematicky možné nabídnout do programu pro Mš a Zš.

Délka představení – cca 50 minut (délka je závislá na improvizaci herců a komunikaci dětí).

„Je Ti smutno, není ti hej? Tak si třeba zatanči a zazpívej a hned uvidíš, že život není zlej!“ Tak tuhle písničku si rád pobrukuje náš medvídek Brumla. A co na to tučňák Čutný?..:“Na přátelství je nádherné, že funguje bez ohledu na vzdálenost. Zeměpisná bariéra může zabránit fyzickému objetí, ale nikdy ne pochopení, povzbuzení, synchronizaci dvou srdcí…“

Do roku 2018 chystáme několik novinek! Rozhodli jsme se navýšit repertoár o další inscenaci a tak v této sezóně uvedeme novou premiéru!
Chystaná inscenace se jmenuje Evelínko, kraslici fakt nesneseš! A jak už název napovídá, tematicky se zařadí do Tradic a zvyků.

 

Děti se tentokrát seznámí s tradicemi a zvyky Velikonoc a to, jak jinak než – netradičně a nezvykle!
Zjistí, že Velikonoce se slaví téměř po celém světě, ale ne vždy stejně. A když už jsou Velikonoce, tak rozhodně nemohou minout Velikonoční ostrov! Vydají se na něj se svými oblíbenými slepičkami Květuškou a Evelínkou. Cestou zažijí spoustu dobrodružství a na konec vše dobře dopadne, protože děti Evelínce vysvětlí, že kraslici snést nedokáže žádná slepička, i když se moc moc snaží… 

Vhodné pro děti do cca 9 let.

Tematicky vhodné zařadit do programu pro MŠ a ZŠ.

Do této sezóny chystáme nejrůznější karnevaly, dětské dny, firemní akce, ale i workshopy a besedy.