Pochází z řeckého slova storta, latinsky historia a znamená přesně „to, co se stalo“. Důležitým úkolem je odhalovat vztahy a souvislosti mezi jednotlivými událostmi, vysvětlovat, proč tomu tak bylo nebo je, a to na úrovni politické, sociální, společenské, ekonomické i kulturní.


Děti se vydají do historie za jedním z našich nejvýznamnějších panovníků, králem a císařem Karlem IV. Dozví se spoustu zajímavých informací z jeho života. Zjistí, co všechno takový panovník musel znát a umět, čím vším musel ve svém životě projít. A mimo jiné pochopí, že když na sobě budou pracovat, mohou dosáhnout neuvěřitelných věcí. Třeba se stát prezidentkou (i když jen slepičí… )!

Slepička Evelínka se moc moc nudí a její kamarádka Květuška už neví, jak ji zabavit. Naštěstí pro ni spolu s dětmi objeví knihu o Karlovi IV. a od té doby už na nudu není čas… Vydat se po stopách krále Karla je totiž velká dobrodružná výprava, na níž se všichni promění v piráty, postaví Hladovou zeď nebo se mohou na chvilku stát samotným králem Karlem či jednou z jeho žen…

– Interaktivní vzdělávací humorné představení,
– vhodné pro děti od nejmenších do cca 10 let,
– tematicky možné nabídnout do programu pro MŠ a ZŠ,
– délka představení cca 50 minut (délka je závislá na improvizaci herců a komunikaci dětí).